Poszukiwanie własnego stylu

shoe-sale-973517_960_720

Własny styl, w odróżnieniu od sezonowych trendów, jest czymś stałym i oryginalnym. Pozwala na odróżnienie się od innych, ale także zdefiniowanie siebie i swoich cech osobowości. Sprawia również, że zawsze wygląda się dobrze, czuje się komfortowo, a ubranie stanowi drugą skórę, nie zaś przebranie. Każdy ma swój styl, nie każdy jednak umie go wydobyć i zdefiniować. Wystarczy jednak podjąć kilka kroków, aby stworzyć swoją spójną i niepowtarzalną garderobę.

Zajrzeć w głąb siebie

Już na początku poszukiwania własnego stylu, warto uzmysłowić sobie, po które elementy garderoby najczęściej się sięga. Nie chodzi tylko o to, aby stwierdzić, że na przykład w sukienkach ktoś czuje się lepiej. Trzeba wziąć pod uwagę również kolory, fasony czy wzory. Własny styl powinien pochodzić od nas samych, dlatego na tym etapie dobrze jest odrzucić na chwilę katalogi i prasę modową, aby podejść do tego zadania obiektywnie. Definiowanie własnego stylu może być czasochłonne. Dlatego warto zapisywać na kartce te elementy garderoby, które w pełni uznajemy za stworzone właśnie dla nas, a z czasem lista na pewno zrobi się spójna i wystarczająca.

Porządki w szafie

Nie da się wypracować własnego stylu, jeśli w szafach zalegać będą sterty ubrań, w których się nie chodzi. Dlatego porządki w szafach są obowiązkowym zadaniem, jeśli ktoś pragnie posiadać wyłącznie ubrania, które są komfortowe w noszeniu oraz indywidualnie dobrane. Najłatwiej pozbyć się ubrań, które są stare czy zniszczone. Ubrania w dobrym stanie, ale w których z jakiegoś powodu nie zakładamy, również trzeba wyeliminować z naszej garderoby. Żeby było łatwiej, można oddać je znajomym czy rodzinie, sprzedać lub przekazać potrzebującym. Pozostałą część garderoby najlepiej dobrać w zestawy, tak aby każdego poranka można było wybrać z szafy strój, w którym na pewno czujemy się komfortowo.

Inspiracje

Nie jest prawdą, że własny styl nie może być inspirowany innymi. Wręcz przeciwnie, należy podglądać i obserwować. Zachwycać swoim wizerunkiem mogą osoby znane, artyści, ale też ludzie spotykani na ulicy. Ważne jednak, aby nie kopiować nic na siłę, a jedynie zwracać uwagę na te elementy, które sami z chęcią widzielibyśmy na sobie. Zresztą inspiracją może być nie tylko wygląd innych, moda czerpie przecież z innych dziedzin, na przykład ze sztuki, architektury czy po prostu natury. Warto mieć oczy szeroko otwarte.

Konsekwencja

Własny styl to przede wszystkim konsekwencja, upór i nie poddawanie się chwilowym zachciankom. Co z tego, że dane ubranie wygląda przepięknie na modelce, jeśli nie będzie już idealnie leżał na innej osobie, a co najważniejsze, nie będzie to zgodne z jego wizerunkiem? Osoby znane z własnego stylu cechuje stałość pewnych elementów, na przykład jeden kolor szminki czy ta sama fryzura przez całe życie. Nie można oczywiście popadać w skrajności, czasem warto odświeżyć swój wygląd, ale nie warto porzucać takich elementów stylu, które nas definiują, na rzecz chwilowego zachwytu czymś innym.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>